Bezpieczeństwo w sieci

Bezpieczeństwo

Pamiętaj, administracja nigdy nie zapyta cię o dane do Twojego konta. Jeżeli podejrzewasz możliwość włamania, próbę kradzieży konta, skontaktuj się z administratorem, pisząc pod adres e-mail: kontakt@ls-mods.pl

Na dobrą sprawę, na każdym kroku istnieje możliwość udostępnienia niepowołanym osobom informacji na temat naszych kont, adresów e-mail, informacji osobistych, którymi posługujemy się podczas czytania ulubionych portali, wysyłania maili, kupowania w sklepach online.
W tym miejscu dowiesz się kilku rzeczy, które powinny poprawić Twoje poczucie bezpieczeństwa podczas korzystania z naszej strony, choć nie tylko, większość z nich da się także zastosować do ogólnie pojętego “surfowania” w internecie.

  • Podstawowy błąd, który może kosztować cię utratę danych do konta, a w konsewkencji przykre incydenty (np. spam rozsyłany przy pomocy twojego profilu, itp) to brak dbałości o własny komputer, a konkretniej, o stan jego zainfekowania.
    Pamiętaj, aby zawsze mieć na komputerze sprawny system antywirusowy, oraz dobry program firewall, który poprawi Twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj także, aby dość często aktualizować jego bazy danych, oraz systematycznie skanować komputer, niedopuszczając do sytuacji, kiedy twój pecet to istna wylęgarnia śmieci i wirusów.
  • Jeżeli logujesz się przy pomocy automatycznego logowania, zabezpiecz profil przeglądarki, aby niepowołana osoba (chociażby brat/siostra) nie mogły się dostać na stronę, zalogowanymi pod Twoją osobą.
  •  Upewnij się, czy strona na której się masz zamiar zalogować, to na pewno ta strona (adres www). Ostatnio popularny phishing ma na celu zmylenie użytkownika, tworząc łudząco podobne strony www, gdzie użytkownik sie loguje, a przy wpisywaniu swojego loginu oraz hasła, dane te są gromadzone w bazie, które później mogą być wykorzystane przez oszustów.
  •  Niekorzystaj z opcji przeglądarek jak “zapamiętaj hasło“, “loguj automatycznie“, itp w miejsach publicznych (kafejkipracownia informatyczna w szkole, komputer u znajomego)
  •  Nie otwieraj, ani nie odbieraj podejrzanych plików na poczcie e-mail, gadu gadu czy tych pobranych z serwerów hostujących. Mogą to być programy szpiegujące, które będą rejestrowały oraz przekazywały każde kliknięcie klawiatury.

Sprawa najważniejsza, to dobre hasło. Hasło powinno być powiązane z Twoją osobą w jak najmniejszy sposób, nie używaj do tworzenia swojego hasła swojego imienia, daty urodzenia, imienia psa, itp. Dobre hasło, to minimum 12 znaków, w tym duże/małe litery, cyfry, znaki specjalne.
Przykład dobrego, 12-znakowego hasła: yKOSG1*SWg]r