Regulamin strony Ls-Mods.pl

Spis treści:

 • Tworzenie tematów
 • Odpowiadanie w tematach
 • Dodawanie dodatków
 • Korzystanie z podpisu
 • Ogólne warunki
 • Zgłaszanie postów
 • Kary i sankcje
 • Moderacja strony
 • Postanowienia końcowe – skargi na administrację
 • Informacje o dziale Bez żadnych zasad
 • Pomocne adresy

  Tworzenie nowych tematów

  1) Przed napisaniem tematu upewnij się, że jesteś w dziale dopasowanym do poruszanej kwestii.
  Na forum utworzone są działy, które już na samym początku powinny mówić o poruszanych w nich tematach. Zawsze staraj się dobrać najbardziej odpowiednie miejsce dla Twojego wątku.

  2) Rozwiązania na najpopularniejsze i najczęściej pojawiające się problemy
  zamieszczane są w dziale FAQ LS. Przed zadaniem pytania sprawdź, czy odpowiedź na nie, nie znajduje się w jednym z tematów tam zamieszczonych.
  Jeżeli chcesz dodać poradnik dla innych, napisz temat w dziale O grze i poproś moderatora o jego przeniesienie.

  3) Jeżeli w dziale, w którym piszesz istnieją dodatkowe zasady, zapoznaj się z nimi. Nieznajomość zasad nie zwalnia cię z ich przestrzegania. Dodatkowe zasady możesz poznać po ich wyodrębnieniu od reszty specjalną belką, kolorem tematu bądź jego tytułem.

  4) W żadnym wypadku nie nazywaj tematów w ten sposób: “POMOCY” “PYTANIE” “ZAJRZYJ TUTAJ” “PLS HELP”. Nazwa tematu ma mówić o Twoim problemie.

  Odpowiadanie w temacie

  1) Zabierając głos w dyskusji na forum pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były zwięzłe i trzymały się poruszanego tematu. Nie rób bałaganu na forum i jeżeli masz nowy problem lub sugestię załóż swój własny wątek.

  2) Odpowiadając w działach związanych z problemami zabierz głos tylko wtedy, gdy znasz rozwiązanie, nie wprowadzaj użytkowników w błąd. Jeżeli nie jesteś pewien rozwiązania problemu wspomnij o tym w swojej wiadomości. Staraj się zamieścić jak najwięcej informacji na temat tego, w jaki sposób dany problem może zniknąć, podając (jeżeli to konieczne) linki do tematów z gotowym rozwiązaniem.

  3) Niemile widziane jest zamieszczanie w odpowiedzi pojedynczych słów, zmuszających użytkownika do szukania w forumowej wyszukiwarce lub Google. Jeżeli nie chcesz pomóc to nie pomagaj.

  4) Wiadomości formułuj tak, aby nikt nie poczuł się urażony. Nie obrażaj, nie używaj przekleństw.

  Dodawanie dodatków

  1) Dodatki dodajemy TYLKO raz. Oznacza to, że dana modyfikacja może zostać dodana tylko jeden raz przez naszych użytkowników. Aby upewnić się, czy dodatek, który chcesz u nas dodać został już zamieszczony przeglądnij ostatnio dodane dodatki w odpowiednim dziale.

  2) W nazwie tematu wpisujemy nazwę dodatku, jeżeli jest to traktor, w nazwie tematu umieść jego nazwę techniczną (np. Ursus 1014), jeżeli jest to mapa, umieść jej oryginalną nazwę, a w przypadku budynków spróbuj nadać nazwę mu tak, aby użytkownik nim zainteresowany od razu się zorientował, z czym ma do czynienia (czy jest to blok mieszkalny, budynek, garaż, itp).

  3) Wybierz najbardziej pasujący dział dla twojego dodatku. Jeżeli nie jesteś pewien do czego służy dana maszyna/czym jest – możesz go umieścić w kilku miejscach, które według ciebie mogą być poprawne.

  4) Aby użytkownik mógł obejrzeć twój dodatek przed ściągnięciem, dodaj przynajmniej jedno zdjęcie. Wklej bezpośredni odnośnik do umieszczonego w sieci zdjęcia a pojawi się ono po zatwierdzeniu przez ciebie tematu.

  5) Jeżeli dysponujesz dobrym łączem sugerujemy przerzucenie dodatku na nasz serwer. Zapewni to dostępność pliku 24h na dobę przez cały rok bez ryzyka jego usunięcia. Plik ten możesz umieścić jako załącznik, który możesz wysłać w momencie dodawania dodatku.

  6) Aby zapewnić zawsze dostępną fotkę dodatku skorzystaj z naszego hostingu zdjęć. Dodaj foto dodatku jako załącznik.

  Korzystanie z podpisu

  1) Staraj się aby twój podpis nie zajmował więcej niż 4 linijek tekstu w rozmiarze standardowym.

  2) Możesz umieścić w podpisie fotkę. Pamiętaj jednak, żeby jej wielkość nie utrudniała korzystania ze strony. Zabronione jest także zamieszczanie przekierowań czy reklamowania innych stron.

  3) Nie zamieszczaj w swoim podpisie treści, które mogą kogoś urazić. Treści rasistowskie, pornograficzne, obraźliwe, przekleństwa czy ogólnie przyjęte jako niekulturalne nie są mile widziane.

  4) Nie zamieszczaj w sygnaturce żadnych adresów do stron www. Jeżeli nie uzgodniłeś tego z administratorem może to skończyć się blokadą konta i zakazem odwiedzania naszej strony.

  Ogólne warunki

  1) Dodatkowo, na naszej stronie nie wolno używać obraźliwych słów, publikować treści rasistowskich, używać przekleństw (także gwiazdek). Kieruj się szacunkiem do innych użytkowników.

  2) Nie pisz cały czas dużymi literami. Używanie Caps Locka domyślnie włączonego nie jest mile widziane.

  3) Jeżeli chcesz popisać dla żartów, odwiedź dział Zabawy, lub Bez żadnych zasad. W tych miejscach możesz pobawić się w różne gry i powygłupiać z innymi użytkownikami.

  4) Nie zwiększaj rozmiaru całego zdania i nie koloruj ich na różne kolory. Te opcje służą do wyróżnienia pojedynczych słów lub zdań.

  5) Bez zgody administratora nie zamieszczaj ogłoszeń sprzedam/kupię/zamienię lub tematów mających na celu nabór na inne strony.

  6) Nie wybieraj nazwy obraźliwej jako swoją nazwę użytkownika. Jeżeli będziesz aktywny na forum może to grozić blokadą konta.

  7) Każdy użytkownik może posiadać jedno konto. Na jeden adres IP może przypadać kilka kont pod warunkiem, że nie korzysta z nich jedna i ta sama osoba. Istnieje możliwość zablokowania kont, bądź adresu IP, na którym tworzone są tak zwane “multikonta”.

  8) Staraj się udzielać pomocy poprzez forum. Po to je stworzyliśmy, aby udzielać pomocy wszystkim, a więc jeżeli pomagasz, to zamieść rozwiązanie danego problemu na forum ogólnym, a nie przez prywatne wiadomości.

  9) Nie reklamuj ani nie rozprowadzaj żadnych linków przez moduł gadu gadu, prywatne wiadomości czy moduł e-mail na forum.

  10) Dodawanie filmików, zdjęć czy innych multimediów powiązanych z Farming Simulator jest zabronione, gdy w tle widnieje reklama innego forum dyskusyjnego/serwisu poświęconego serii Farming Simulator.

  11) Reklama tylko i wyłącznie za zgodą administratora forum. Za reklamę bez jej uzgodnienia może zostać nałożona dożywotnia blokada odwiedzania naszego forum.

  12) Nie wspieramy piractwa i nie tolerujemy próśb o pirackie klucze czy o pirackie wersje gier do ściągnięcia. Jeżeli korzystasz z nielegalnego oprogramowania, pozostaw to dla siebie i nie odnoś się z tym na naszym forum. Wersja gry ściągnięta z internetu może ci służyć jako kopia zapasowa oryginalnego nośnika i tylko w tym przypadku, pod warunkiem posiadania kupionego, oryginalnego klucza do gry możesz ściągnąć grę z sieci.

  Dział Bez żadnych zasad

  1) Forum Bez żadnych zasad powstało, aby umożliwić użytkownikom pisanie postów pozbawionych sensu bez żadnych konsekwencji.

  2) Zasada, która obowiązuje w tym dziale, i która jest najważniejszą to to, aby nikogo nie obrażać. Za publikowanie wyzwisk skierowanych pod adresem któregoś z użytkowników lub innej osoby, która mogłaby poczuć się urażona mogą zostać wyciągnięte konsekwencje tak jak by miało to miejsce w innych częściach forum.

  3) W dziale Bez żadnych zasad obowiązuje zakaz reklamowania innych stron, publikacji linków dzięki którym wyciągasz z tego korzyści, zakaz publikacji ogłoszeń typu kupie lub sprzedam.

  4) Pisz co tylko ci się podoba, o ile nie jest to reklama, obrażanie kogoś, ogłoszenie, lub skłanianie użytkowników do klikania w linki, dzięki którym masz wymierne korzyści.

  Zgłaszanie postów

  1) Każdy użytkownik ma prawo zgłosić nieregulaminowy temat lub wiadomość w danym temacie, korzystając z ikonki wykrzynika zglaszanie postow dostępnej w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.

  2) Zgłaszając post pamiętaj, aby dodać jak najwięcej szczegółów na temat powodu, dla którego go zgłaszasz jako nieregulaminowy. Jeżeli zaznaczony jeden ze standardowych powodów jest mało wymowny, skorzystaj z dodatkowego pola opisując swoją decyzję.

  3) Maksymalny czas zweryfikowania zgłoszenia to około 24h. Pamiętaj, że moderatorzy weryfikują zgłoszenia na bieżąco, czasem może się zdarzyć tak, że przez dłuższą chwilę żadnego z nich nie ma na forum i nie mógł się zająć Twoim zgłoszeniem.

  4) Osoba podejmująca zgłoszenia ma możliwość wysłania raportu z podjętych działań zarówno do osoby zgłaszającej post, jak i osoby, która dany post wysłała. Pamiętaj jednak, że jest to pole dodatkowe i nie zawsze dostaniesz potwierdzenie weryfikacji zgłoszenia – zaznaczenie tego pola to tylko i wyłącznie dobra wola moderatora.

  5) Jeżeli uważasz, że twój post został zgłoszony i wydzielony/ukryty niesłusznie możesz wystosować skargę, korzystając z formularza kontaktowego.

  Kary i sankcje

  Moderatorzy za łamanie zasad mają prawo do nałożenia ostrzeżenia, zakazu pisania, blokady konta, ukrycia wiadomości danego użytkownika, wydzielenia ich do innego działu, zamknięcia tematu lub jego ukrycia.
  W poważniejszych przypadkach kara może objawić sie blokadą na adres IP, adres e-mail, usunięciem możliwości korzystania z podpisu, modułu prywatnych wiadomości, awataru, tytułu użytkownika, dożywotnią blokadą pisania i odwiedzania naszej strony.
  Ostrzeżenia, blokady pisania i blokady konta wystawiane przez moderatorów wygasają po 31 dniach od momentu ich nadania. Czas blokady wystawiany przez administratora zależy od stopnia wykroczenia i może wynosić od kilku godzin do kilku miesięcy.

  Moderacja strony

  Osoby odpowiedzialne za porządek na stronie mają prawo do ukrycia, wydzielenia, zamknięcia, przeniesienia wiadomości lub całego tematu jeżeli nie spełnia on regulaminu lub nie służy jego pierwotnej idei.
  Pamiętaj, że kary wyznaczane przez moderatorów są ustalane indywidualnie. Jeżeli uważasz, że zostałeś potraktowany zbyt ostro, wystosuj skargę na moderatora wysyłając ją przez formularz kontaktowy.

  Postanowienia końcowe

  Uwagi do naszej strony lub problemy z jej działaniem prosimy zamieszczać w dziale Uwagi na temat forum, lub wysyłając do nas wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.

  Zarówno posty jak i konta użytkowników nie są kasowane. Istnieje możliwość ukrycia wiadomości i dezaktywowania konta w nadzwyczajnych i dobrze umotywowanych przypadkach.

  Wszelkiego rodzaju skargi na działanie administracji, odwołania do podjętych działań rozpatrywane są po wysłaniu wiadomości przez formularz kontaktowy.

  Na naszej stronie korzystamy z ciasteczek – są to małe pliki tekstowe, dzięki którym korzystanie z naszej strony jest tak proste. To właśnie ich zasługa, że nie musisz logować się przy każdej wizycie korzystając z funkcji autologowania, to one zapamiętują twoje położenie na stronie oraz twój login i hasło. Pamiętaj, ciasteczka nie zagrażają twojemu bezpieczeństwu. Więcej informacji znajdziesz tutaj.